Головна » Хвороби та лікування » Хвороби серця » Чи можуть статини викликати м'язову слабкість?

Чи можуть статини викликати м'язову слабкість?

Наталія запитує:

Доктор, добрий день! Жінка, 38 років, зріст 164, вага 65, підвищений давно холестерин, з'явилася бляшка (стеноз 30%) в сонної артерії. Призначено Ліпрімар 10 мг. Почала приймати. У мене є страх: прочитала десь, що статини можуть викликати м'язову слабкість. А, мовляв, серце — це ж теж «м'яз». І ось що вона може відмовити. Заспокойте, будь ласка. Заздалегідь дякую.

Відповідь лікаря:

На м'яз серця статини не впливають негативно. Щодо міопатії — вона розвиває дуже рідко, частіше у літніх людей або дуже тендітних жінок. Якщо дуже хвилюєтеся і не довіряєте своїм відчуттям — (міопатія має досить характерну яскраву клінічну картину), визначайте рівень КФК (креатинфосфокінази) в крові.

 

загрузка...

Залишити коментар

Ваш email нигде не будет показанОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*