Головна » Хвороби та лікування » Хвороби серця » Німіє нога і поколює серце що робити?

Німіє нога і поколює серце що робити?

Олена запитує:

Моєму дідові 80 років. Рік тому (20.02.14) потрапив до лікарні з ТЕЛА в реанімацію, близько правого передсердя був тромб і легенева артерія була забита, вводили препарати (не знаю які, кажуть дуже дорогі), вивели з критичного стану і після виписки призначили «Варфарин» по 2,5 таблетки і бинтувати праву ногу еластичним бинтом. МНО на сьогодні 1,99, після зустрічі з судинним хірургом через рік, призначив «Кардіомагніл» по 1 таблетці в день.

Пройшов місяць, і вже п'ять днів з 10.03.15 утруднене дихання (не вистачає повітря), німіє права нога, поколювання в серці 5-6 разів на день (вип'є «карвалола», поколювання проходить). 14.03.15 потрапили до кардіолога, зробив ЕКГ і сказав, що госпіталізувати рано, тому що ще недостатньо погано стало, порадив постільний режим і збільшити дозу «Варфарина» до 3 таблеток на день і чекати, що буде далі.

дуже хвилююся — рік тому були такі ж симптоми і дідуся ледве врятували: вони з бабусею живуть у селі, до міста 1 година їзди. Може настояти на госпіталізації або інший препарат застосовувати? Як нам бути, порадьте?

Відповідь лікаря:

Добрий день! Опис трохи сумбурне, але, схоже, рік тому був тромбоз вен правої гомілки, ускладнений ТЕЛА.

Якщо зараз, знову німіє права нога і посилилася задишка не виключений рецидив торішньої ситуації, але визначити це можна тільки побачивши пацієнта. У будь-якому випадку госпіталізація була б корисна, враховуючи вік.

Збільшувати дозу варфарину без контролю МНО не можна! Тому, якщо дозу збільшили — терміново перевірте МНО — повинен бути від 2,0 до 3,0, з огляду на даний випадок — ближче до другого. АЛЕ НЕ ВИЩЕ!

Призначати інші антикоагулянтні препарати заочно ні в якому разі не можна, тому, якщо ситуація погіршується (наростають симптоми) — терміново шукайте можливість госпіталізації. В даному випадку краще перестаратися, ніж упустити шанс. стежте за тиском з частотою серцевих скорочень — якщо систолічний тиск нижче 100, пульс вище 100, часте дихання і ціаноз губ — викликайте «швидку допомогу».

 

загрузка...

Залишити коментар

Ваш email нигде не будет показанОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*