Головна » Вагітність і діти » Про застосування парацетамолу при грудному вигодовуванні: можливі ризики і аналоги

Про застосування парацетамолу при грудному вигодовуванні: можливі ризики і аналоги

парацетамол

У період грудного вигодовування мами нерідко задаються питаннями, які лікарські препарати можна приймати, щоб не нашкодити дитині, який отримує всі речовини через грудне молоко. Існує безліч ліків від головного болю і для зниження температури, але далеко не всі з них може приймати годує жінка. Одним з простих і популярних жарознижуючих і аналгезуючий коштів є Парацетамол.

Парацетамол і годування грудьми

Склад, форми випуску, показання до застосування

відповідно до інструкції Парацетамол може передаватися дитині через грудне молоко. Зміст препарату в молоці становить менше 1%. Відсоток вмісту речовини, що передається через грудне молоко, мізерно малий. Як правило, виробники прописують в інструкціях до препарату стандартну фразу про користь для матері та ризику для дитини через відсутність даних про дослідження на годуючих жінок.

Парацетамол в таблетках

Зміст парацетамолу в грудному молоці становить менше 1% , тому количесво речовини, яке в підсумку отримує дитина, мізерно мало

Форма випуску Діюча речовина Допоміжні речовини
Розчин для інфузій Парацетамол 10 мг в 1 мл маннитол 3.8 мг, натрію гідрофосфатдигідрат 0.15 мг, хлористоводнева кислота 1М розчин або 1М розчин натрію гідроксиду — до pH 5 6, вода д / і — до 1 мл
Супозиторії ректальні Парацетамол 100 мг тверда жирова основа до отримання супозиторія масою 1.25 г
Таблетки Парацетамол 200 мг або 500 мг Картопляний крохмаль, кальцію стеарат, полівінілпіролідоннизькомолекулярний, аеросил
Суспензія Парацетамол 120 мг в 5 мл метилпарагідроксибензоат, гліцерин, сорбітол рідкий, камедь ксантанова, ароматизатор полуничний, барвник азорубін, сахароза, вода очищена
Сироп Парацетамол 125 мг в 5 мл Пропіленгліколь, спирт етиловий 96%, гліцерин, сорбітол, пропілпарагідроксибензоат, метилпарагідроксибензоат, вода очищена, ароматизаторхарчової, понсо 4R

Також Парацетамол випускається у формі капсул, розчинних таблеток, порошку, таблеток, вкритих оболонкою, але під іншим назвою.

Парацетамол 10 таблеток

Парацетамол є самим безпечним жарознижуючим і анальгезирующим засобом

Парацетамол є найбезпечнішим жарознижуючим і анальгезирующим засобом у всьому світі.

Показання до застосування парацетамолу:

  • головний біль;
  • мігрень;
  • зубний біль;
  • невралгія;
  • біль при травмах;
  • висока температура тіла.

Парацетамол показаний при болях різного походження і при підвищеній температурі тіла. Найбільш поширеною причиною прийому парацетамолу стає головний біль. Але в першу чергу необхідно з'ясувати, чому болить голова?

Причини головного болю:

  • судинні спазми;
  • авітаміноз;
  • низький рівень гемоглобіну;
  • артеріальний тиск (підвищений або знижений).

Тому перш ніж приймати Парацетамол, необхідно з'ясувати причину головного болю. Лікар допоможе підібрати доцільне лікування.

Форми випуску ліки (галерея)

Парацетамол в растворе для инфузий
Розчин для інфузій
Парацетамол сироп
Парацетамол у формі сиропу
Парацетамол в суспензии
Суспензія
Парацетамол в суппозиториях
Парацетамол в супозиторіях

Думка лікарів

відповідно до довідника іспанського госпіталю Марина Альта e-lactancia.org препарат Парацетамол є ліками, сумісним з грудним вигодовуванням.

Парацетамол в справочнике испанского госпиталя Марина Альта

За даними іспанського довідника, Парацетамол є найбільш безпечним препаратом при грудному вигодовуванні

парацетамол належить до групи препаратів з найменшим ризиком для дитини при грудному вигодовуванні.

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я також відносить парацетамол до безпечних препаратів при грудному вигодовуванні.

Рекомендации ВОЗ

Парацетамол безпечний при грудному вигодовуванні

Доктор Комаровський також дотримується тієї думки, що при наявності відповідних показань і під наглядом лікаря допустимо застосування парацетамолу при вагітності і годуванні груддю.

Лікарські препарати на основі парацетамолу

Існує безліч ліків на основі парацетамолу. Розглянемо їх склад і можливість застосування при грудному вигодовуванні.

Найменування препарату Форма випуску Кількість діючої речовини Виробник
Панадол Таблетки розчинні 500 мг парацетамолу FAMAR, S.A. (Греція)
Таблетки 500 мг парацетамолу GlaxoSmithKline Dungarvan, Ltd. (Ірландія)
Колдрекс 500 мг парацетамолу, 25 мг кофеїну, 5 мг фенілефрину гідрохлориду, 20 мг терпінгідрату, 30 мг аскорбінової кислоти
Колдрекс ХотРем Порошок в пакетиках

750 мг парацетамолу, 10 мг фенілефрину гідрохлориду, 60 мг аскорбінової кислоти SmithKline Beecham, S.A. (Іспанія)
Гриппостад 600 мг парацетамолу та 50 мг аскорбінової кислоти ALLPHAMED PHARBIL ARZNEIMITTEL, GmbH (Німеччина)
ГРІПЕНД ХотАктів 650 мг парацетамолу, 10 мг фенілефрину гідрохлориду та 50 мг аскорбінової кислоти WRAFTON Laboratories, Limited (Великобританія)
ГРІПЕНД ХотАктів Макс 1 г парацетамолу, 12.2 мг фенілефрину гідрохлориду та 100 мг аскорбінової кислоти
Колдакт Флю Плюс Капсули 200 мг парацетамолу, 25 мг фенілефрину гідрохлориду та 8 мг хлорфеніраміну (хлорфеніраміну) малеата NATUR PRODUKT EUROPE, BV (Нідерланди)
Падевікс Таблетки шипучі 300 мг парацетамолу та 7.5 мг декстрометорфану гідроброміду VITALE-XD, Ltd. (Естонія)
сарідон Таблетки 250 мг парацетамолу, 150 мг пропіфеназону, 50 мг кофеїну BAYER SANTE FAMILIALE (Франція)
Мігренол 500 мг парацетамолу та 65 мг кофеїну MAGNO-HUMPHRISES LABS, Inc. (США)
Мігренол ПМ 500 мг парацетамолу та 25 мг дифенгідраміну гідрохлориду CONTRACT PHARMACAL CORPORATION (США)
Неофлю 750 порошок 750 мг парацетамолу, 10 мг фенілефрину гідрохлориду та 70 мг аскорбінової кислоти OLAINFARM, AS (Латвія)
Фемізол Таблетки 500 мг парацетамолу, 25 мг памаброма і 15 мг мепіраміна малеата (піріламінамалеат) SAGMEL, Inc. (США)
Феніпрекс-С Порошок 0.5 г парацетамолу, 0.3 г аскорбінової кислоти, 0.01 г фенілефрину гідрохлориду МОСКОВСКАЯ ФАРМАЦЕВТИЧНА ФАБРИКА, ЗАТ (Росія)
Флюколдекс Сироп 125 мг парацетамолу та 2 мг хлорфеніраміну малеату NABROS PHARMA, Pvt. Ltd.(Індія)
Флюколдекс Форте Таблетки 500 мг парацетамолу, 25 мг кофеїну, 20 мг Терпін гідрату, 5 мг фенілефрину гідрохлориду, 30 мг аскорбінової кислоти
Флюколдекс-Н 500 мг парацетамолу, 30 мг кофеїну, 2 мг хлорфеніраміну малеату
Флюколдекс-С Порошок 750 мг парацетамолу, 60 мг аскорбінової кислоти, 10 мг фенілефрину гідрохлориду
Еффералган з вітаміном С Таблетки шипучі 330 мг парацетамолу, 200 мг аскорбінової кислоти BRISTOL-MYERS SQUIBB (Франція)

У таблиці представлено більшість препаратів на основі парацетамолу, але перелік не є вичерпним. Відповідно до інструкції всі препарати слід застосовувати з дозволу лікаря.

Лікарські засоби на основі даної речовини (галерея)

флюколдекс
Флюколдекс
мигренол
Мігренол
мигренол
Мігренол
саридон
сарідон
колдрекс хотрем
Колдрекс хотрем
колдрекс таблетки
Колдрекс
колдакт флю плюс
Колдакт флю плюс

В якому вигляді парацетамол надає найбільший ефект

Ефективність препарату визначається не формою випуску, а дозою.

  1. Парацетамол у формі ректальних супозиторіїв надає тривала дія (на відміну від інших форм випуску), але ефект настає повільно (доза ліків найменша) .
  2. Парацетамол в рідкій формі надає найшвидший ефект: суспензії, розчини для дифузії, сироп. Якщо нагріти ліки, прийняте всередину (сироп, суспензію), до температури тіла, то збільшиться швидкість всмоктування препарату зі шлунка в кров. Необхідно взяти до уваги, що Парацетамол в рідкій формі має в своєму складі компоненти, які можуть викликати алергію (наприклад, ароматизатори), тому перед застосуванням необхідно порадитися з лікарем.
  3. Якщо Ви хочете отримувати швидкий ефект, то підійде ін'єкція парацетамолу.

Якщо підвищення температури тіла помірне, але хочеться спокійно спати вночі, то свічка з парацетамолом перед сном — оптимальний варіант.

Побічні ефекти і протипоказання

При грудному вигодовуванні прийом парацетамолу повинен бути узгоджений з лікарем , щоб виключити можливу шкоду для дитини. Ліки можуть передаватися через грудне молоко в кількості менше 1%. Проте не можна приймати його більше тижня. Якщо використовувати препарат необхідно і далі, то рекомендовано на час перевести дитину на молочні суміші. Якщо Парацетамол не робить дію, то його замінять на інший препарат.

Для матері виділяють наступні побічні ефекти від прийому парацетамолу:

  • алергічна реакція;
  • вплив на травну систему;
  • вплив на систему кровотворення.

Протипоказаннями є:

  • гіперчутливість до компонентів препарату;
  • дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази;
  • фенілкетонурія;
  • захворювання системи крові.

З обережністю застосовують при таких захворюваннях:

  • ниркова і печінкова недостатність;
  • вірусний гепатит;
  • цукровий діабет (для сиропу).

Так як препарат потрапляє в організм дитини через грудне молоко, то побічні ефекти і протипоказання для матері і дитини вважаються однаковими, особливо в разі передозування.  Але з огляду на те, що зміст парацетамолу в грудному молоці становить менше 1% від дози, прийнятої матір'ю, то вважається, що здоров'ю малюка нічого не загрожує. У будь-якому випадку необхідно порадитися з лікарем.

Аналоги

На фармацевтичному ринку існує безліч препаратів для зняття болю різного походження, а також застосовуваних при простудних захворюваннях. Але далеко не всі вони сумісні з грудним вигодовуванням. Такі аналоги парацетамолу, як Ібупрофен і Нурофен, можна приймати при грудному вигодовуванні після консультації з лікарем. Якщо ж годує мати турбує тиск, мігрень або болю, які не можна усунути за допомогою цих ліків, то фахівець призначить більш серйозний препарат, але при цьому необхідно буде тимчасово відмовитися від грудного вигодовування.

Лікарські препарати Застосування при грудному вигодовуванні Діюча речовина
Ібупрофен Дозволено (відповідно до рекомендацій лікаря). ібупрофен 200 мг
Нурофен
Ібуфен ® (суспензія) Чи не протипоказаний, але слід порадитися з фахівцем про необхідність припинення грудного вигодовування. ібупрофен 2 г на 100 мл
Сумамігрен При прийомі слід припинити грудне вигодовування на 24 години. суматриптана сукцинат 70 мг
Цитрамон протипоказаний
Темпалгін
Анальгін
Пенталгін
Найз
Аспірин

Дозволені при грудному вигодовуванні аналоги парацетамолу (галерея)

Ибуфен
Ібуфен ®
Нурофен
Нурофен
Ибупрофен
Ібупрофен

Відгуки лікарів

Щодо безпечних ліків «від голови» два: парацетамол та ібупрофен. Оптимально — міцний зелений чай + парацетамол.

Доктор Комаровський

Дорослій при лихоманці можна приймати парацетамол або нурофен. Необхідно часто мити руки і продовжувати грудне вигодовування.

antibiotik

При грудному вигодовуванні ні ібупрофен (нурофен), ні парацетамол (панадол, еффералган) не заборонені. Застосування цих препаратів допускається, якщо користь для матері перевищує можливий ризик для дитини. Інакше кажучи, застосовувати будь-які препарати під час лактації треба після консультації з лікарем.

Tim Vetrov

Відео: доктор Комаровський про парацетамолу

Найбільш безпечними і рекомендованими препаратами проти болів різного походження і підвищеної температури в період грудного вигодовування є Парацетамол і Ібупрофен. Однак і вони мають свої побічні ефекти і протипоказання, тому перед застосуванням необхідно порадитися з лікарем і зіставити можливий ризик і користь.

 

загрузка...

Залишити коментар

Ваш email нигде не будет показанОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*