Називин

Назальный спрей Називин Називин – це судинозвужувальний засіб для місцевого застосування,? 2-адреноміметик.

Форма випуску та склад

Випускається препарат у формі спрею, назальних крапель і представляє собою водний розчин оксиметазоліну гідрохлориду, концентрація якого в краплях – 0,01%, 0,025% або 0,05%, в спреї – 0,05%.

Допоміжні компоненти в препаратах Називин: лимонної кислоти моногідрат, вода очищена, 85% гліцерин, натрію цитрат, бензалконіюхлорид.

Серія препаратів Називин Аурум представлена:

  • дозувати краплями з 0,1 мкг оксиметазоліна гідрохлориду на дозу;
  • Дозований спреєм, в одній дозі якого міститься 11, 25 або 22,5 мкг діючої речовини.

Допоміжні компоненти препаратів Називин Аурум: лимонної кислоти моногідрат, вода очищена, натрію цитрат дигідрат, 85% гліцерин.

Показання до застосування

Згідно з інструкцією, застосування Називина показано:

  • При гостро протікають захворюваннях респіраторного тракту, які супроводжуються ринітом ( нежиттю );
  • при алергічному нежиті;
  • при вазомоторно-алергічної риносинусопатії (вазомоторний риніті – захворюванні, при якому порушення носового дихання пов'язане з набуханням тканин носової порожнини);
  • при необхідності відновлення дренажу при синуситах (запаленні слизової придаткових пазух носа), Сальпінгоотіт(Запаленні слизової євстахієвої труби і барабанної порожнини), середнього отиту;
  • Для зняття набряку тканин носової порожнини перед проведенням діагностичних процедур.

Протипоказання

Згідно з інструкцією до називин, препарат протипоказаний пацієнтам з:

  • озені (атрофічний риніт) ;
  • закритокутова глаукомою ;
  • гіперчутливості до будь-якого компонента кошти.

У педіатричній практиці застосування спрею і назальних крапель з концентрацією 0,05% протипоказано дітям до 6 років.

Слід дотримуватися вказаних в інструкції концентрацій оксиметазоліна гідрохлориду, призначених для різних вікових категорій.

Спосіб застосування та дозування

Все лікарські форми Називина, за інструкцією , призначені для інтраназального введення.

Дорослим і дітям старше 6-ти років призначають назальні краплі 0,05% по 1-2 краплі в кожну ніздрю два або три рази на добу.

дітям від 1 року до 6 років рекомендується застосовувати назальні краплі з концентрацією 0,025% по 1-2 краплі в кожну ніздрю два або три рази на добу.

Немовлятам показано закопування 0,01% розчину оксиметазоліна гідрохлориду:

  • У віці від 1 до 12 місяців – по 1-2 краплі в кожну ніздрю два або рази на добу;
  • Новонародженим (в перші 28 днів життя) – по одній краплі в кожну ніздрю два або раз на добу.

Для забезпечення точності дозування на флаконі з розчином Називин 0, 01% передбачена градуированная піпетка, на якій вказано кількість крапель. Так, якщо дитині призначено введення однієї краплі, то піпетку заповнюють розчином до відмітки "1".

Ефект від застосування Називина відзначається також і в випадках, коли розчин наносять на вату та протирають нею носові ходи. Залежно від віку дитини для однієї процедури потрібно 1-2 краплі препарату з концентрацією 0,01%.

Доцільність підвищення зазначеної в інструкції дози може визначити тільки лікар. У вигляді крапель препарат не слід застосовувати довше п'яти днів поспіль.

Спрей Називин з концентрацією 0,05% показаний дорослим і дітям старше 6-річного віку. Лікування передбачає одне впорскування в кожну ніздрю два або три рази на добу протягом п'яти-семи днів.

Спрей Називин Аурум з концентрацією активної речовини в одній дозі 11,25 мкг застосовують інтраназально – по одному впорскуванню в кожний носовий хід два або три рази на добу. Курс лікування – від 5 до 7 днів. Повторне застосування препарату в даній лікарській формі допускається лише після декількох днів.

Дозований спрей Називин Аурум 22,5 мкг на дозу призначають дітям і підліткам від 6 до 18 років. Рекомендується робити по одному впорскуванню розчину в кожну ніздрю два або три рази на день.

Без консультації лікаря і в рекомендованій інструкцією дозуванні спрей Називин Аурум слід застосовувати не більше семи днів. Якщо ж після трьох днів застосування полегшення стану не настає або симптоми захворювання посилюються, слід припинити лікування і звернутися за консультацією до лікаря.

Побічні дії

Іноді застосування Називина може стати причиною підвищеної сухості і печіння слизової оболонки носової порожнини.

Дуже рідко, але можливий розвиток реактивної гіперемії (відчуття сильної закладеності носа) після закінчення дії препарату.

Спрей Називин Сенситив Неодноразова передозування називин при місцевому застосуванні провокує такі системні симпатоміметичні ефекти, як :

  • Почастішання пульсу;
  • Підвищення показників артеріального тиску;
  • Безсоння;
  • Загальна втома;
  • Занепокоєння;
  • Головні болі;
  • Нудота.

Особливі вказівки

З обережністю Називин призначають:

  • При одночасному застосуванні інгібіторів моноаміноксидази та інших засобів, що сприяють підвищенню артеріального тиску, а також в період до десяти днів після відміни цих препаратів;
  • При підвищений внутрішньоочний тиск;
  • у періоди вагітності і годування груддю;
  • При важких формах захворювань серця і судин (наприклад, при артеріальній гіпертензії або стенокардії );
  • при цукровому діабеті;
  • при тиреотоксикозі .

Аналоги

дженериків Називина (аналогами за діючою речовиною) є: Вікс Актив Сінекс, Назол, Назоспрей, Нокспрей, Несопін, Оксиметазолін, Санорінчік, Афрін.

Аналогами за механізмом дії є такі препарати: Галазолін, Гриппостад , Длянос, Доктор Тайсс Рінотайсс, Зірочка НСЗ, Ксімелін, Ксилометазолин, Ксімелін, Нафтизин, Носолін, Отривін, ріноспрей, Тизин , Фармазолін, Сіалор, Евказолін, Еспазолін, Інфлюрін.

Терміни та умови зберігання

Згідно з рекомендаціями виробника, зберігати краплі і спрей Називин слід в затемненому місці при температурі до 30 ° С. При дотриманні цих умов термін їх придатності – 3 роки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

ukУкраїнська