Панадол

Панадол в таблетках Панадол — анальгетик-антипіретик.

Форма випуску та склад

Лікарські форми Панадола:

  • Покриті оболонкою таблетки, випускаються по 6 і 12 шт. в блістері, по 1 або 2 блістери в упаковці;
  • Суспензія для прийому всередину (для дітей), реалізується по 100, 300 і 1000 мл у флаконах з темного скла;
  • Ректальні свічки , продаються по 10 шт. в упаковці.

Діюча речовина препарату — парацетамол. В одній таблетці його міститься 500 мг, в 5 мл сиропу — 120 мг, в одному супозиторії — 125 або 250 мг.

Допоміжні компоненти:

  • Таблеток: крохмаль прежелатинізований, крохмаль кукурудзяний , калію сорбат, триацетин, стеаринова кислота, гіпромелоза, тальк, повідон;
  • Суспензії: ксантанова камедь, яблучна кислота, мальтитол, лимонна кислота, ніпасепт натрію, сорбітол, азорубін, ароматизатор полуничний, вода очищена;
  • Свічок: тверді жири.

Показання до застосування

Відповідно до інструкції до панадол, препарат призначений для симптоматичної терапії:

  • Больового синдрому : головний і зубний біль, мігрені, болю в горлі, м'язах і попереку, а також болі при альгодисменореї, невралгії, міалгії, артралгії тощо.;
  • гарячково синдрому, обумовленого простудними захворюваннями і грипом .

Дітям Панадол призначають у вигляді суспензії і ректальних супозиторіїв:

  • Для зниження підвищеної температури тіла після вакцинації, а також при простудних захворюваннях, грипі, інфекційних хворобах, включаючи паротит, вітряну віспу , кір , скарлатину , краснуху ;
  • при зубному болю (в тому числі при прорізуванні зубів), вушної болю при отиті, головний і болю в горлі.

Протипоказання

Незалежно від лікарської форми застосування Панадола протипоказано при підвищеній чутливості до парацетамолу або якого-небудь допоміжного компоненту препарату.

У вигляді таблеток препарат не слід давати дітям до 6 років.

З обережністю всередину ліки слід приймати вагітним і годуючим груддю жінкам, літнім людям, а також пацієнтам при

  • Ниркової / печінкової недостатності;
  • дефіцит глюкозо-6 -фосфатдегідрогенази;
  • вірусний гепатит;
  • доброякісною гіпербілірубінемією, включаючи синдром Жильбера;
  • алкоголізму ;
  • алкогольні ураженні печінки.

Дитячий Панадол протипоказаний:

  • Новонародженим до 3 місяців — у вигляді суспензії, немовлятам до 6 місяців — у формі супозиторіїв 125 мг;
  • При виражених порушеннях функції печінки / нирок.

З обережністю препарат призначають дітям, у яких діагностовано:

  • порушення функції печінки / нирок;
  • Важкі захворювання крові, в т.ч. важка анемія , тромбоцитопенія, лейкопенія;
  • Генетична відсутність ферменту глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.

Заборонено одночасне застосування Панадола з іншими засобами, до складу яких входить парацетамол.

Спосіб застосування та дозування

Згідно з інструкцією до Панадол, у вигляді таблеток препарат призначають:

  • Дорослим пацієнтам — по 1-2 таблетки до 4 разів на добу. Максимальну добову дозу — 4 грами парацетамолу (8 таблеток) — можна приймати не частіше 4 разів протягом 24 годин;
  • Дітям від 9 до 12 років — по 1 таблетці 3-4 рази на добу;
  • Дітям від 6 до 9 років — по 1/2 таблетки 3-4 рази на добу.

Мінімальний інтервал між прийомами повинен становити 4 години.

Дитячу суспензію слід приймати всередину, перед вживанням флакон необхідно добре збовтати. Для точності дозування в упаковці є мірний шприц.

Доза залежить від віку і ваги дитини. Препарат призначають з розрахунку 15 мг на кожний кілограм ваги тіла, але не більше 60 мг / кг на добу. Кратність прийомів — 3-4 рази на добу з інтервалом не менше 4 годин.

Середні дози Панадола, згідно з інструкцією, складають:

  • Немовлятам 3-6 місяців (з масою тіла 6-8 кг) — по 4 мл;
  • малюкам 6-12 місяців (з вагою 8-10 кг) — по 5 мл;
  • Діткам 1-2 років (з масою тіла 10-13 кг) — по 7 мл;
  • Дітям 2-3 років (з вагою 13-15 кг) — по 9 мл;
  • Дітям 3-6 років (з масою тіла 15-21 кг) — по 10 мл;
  • Дітям 6-9 років (з вагою 21-29 кг) — по 14 мл;
  • Дітям 9-12 років (з масою тіла 29-42 кг) — по 20 мл.

Супозиторії застосовують ректально до 3 разів на добу в дозі:

  • 125 мг — дітям у віці від 6 місяців до 3 років;
  • 250 мг — дітям старше 3 років.

як знеболюючий засіб парацетамол можна приймати 5 днів, як жарознижуючий препарат — 3 дні. Збільшення добової дози або тривалості застосування Панадола можливо тільки за призначенням лікаря і під його наглядом.

Побічні дії

При прийомі препарату в рекомендованих інструкцією дозах парацетамол зазвичай переноситься добре.

У рідкісних випадках відзначаються такі побічні ефекти Панадола:

  • Алергічні реакції;
  • Анемія, метгемоглобінемія, тромбоцитопенія;
  • Біль в області шлунка, нудота, блювота .

При тривалому застосуванні і / або у високих дозах є ймовірність розвитку інтерстиціального нефриту, неспецифічної бактеріурії, ниркової коліки і папілярного некрозу.

При передозуванні парацетамолом з'являється ризик серйозного пошкодження печінки. Тому при випадковому перевищенні рекомендованої дози Панадола слід негайно звернутися за медичною допомогою, навіть якщо самопочуття людини хороше.

Особливі вказівки

При необхідності тривалого застосування Панадола, особливо у високих дозах , слід контролювати картину крові.

У період лікування даним лікарським засобом необхідно утриматися від вживання алкогольних напоїв.

Суспензия для приема внутрь Панадол Бебе Не рекомендується одночасно застосовувати інші нестероїдні протизапальні препарати.

Аналоги

Аналогами Панадола за діючою речовиною є такі препарати:

  • Апап;
  • Далерон;
  • Іфімол;
  • Калпол;
  • Ксумапар;
  • Парацетамол;
  • Парацетамол-Альтфарм;
  • Парацетамол-тив;
  • Парацетамол МС;
  • Парацетамол Роутек;
  • Парацетамол-УФБ;
  • Парацетамол-Хемофарм;
  • Перфалган;
  • Проходол;
  • Стрімол;
  • Флютабс;
  • Цефекон Д;
  • Еффералган.

Терміни та умови зберігання

Продається Панадол в аптеках в безрецептурний режимі.

Незалежно від форми випуску зберігати препарат слід при температурі не вище 25 ° С в місці, недоступному проникненню сонячних променів.

Термін придатності:

  • Таблеток — 5 років;
  • Суспензії — 3 роки;
  • супозиторії — 5 років.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.