Парацетамол

Таблетки Парацетамол 500 мг Парацетамол — препарат з анальгезирующим і жарознижувальну дію.

Форма випуску та склад

Парацетамол з однойменною активною речовиною випускають у формі:

  • Таблеток по 200 мг і 500 мг, по 10 шт. в контурних чарункових упаковках;
  • Сиропу з вмістом в 5 мл 125 мг активної речовини, в темних скляних флаконах по 50 мл і 100 мл;
  • Розчину для прийому всередину з вмістом в 5 мл 200 мг активної речовини, в темних скляних флаконах по 100 мл;
  • Суспензії для прийому всередину з вмістом в 5 мл 120 мг активної речовини, в темних скляних пляшках по 100 мл з дозировочной ложечкою;
  • Супозиторій для ректального застосування по 50 мг, 100 мг, 250 мг, 500 мг, по 10 шт. в контурних чарункових упаковках;
  • Супозиторій для ректального застосування по 100 мг для дітей, по 5 шт. в контурних чарункових упаковках.

Показання до застосування

Парацетамол, за інструкцією, призначають при:

  • гарячково синдромі на тлі інфекційних захворювань;
  • Помірної і слабкої вираженості больовому синдромі, спричиненому артралгією, міалгією, невралгією, мігренню, альгодисменореей, а також при зубному і головного болю.

Протипоказання

Застосування парацетамолу протипоказано:

  • При гіперчутливості до входять до складу ліків компонентів;
  • Дітям в період новонародженості (молодше 1 місяця).

Препарат слід застосовувати з обережністю при:

  • алкогольного ураження печінки;
  • Печінкової і ниркової недостатності;
  • доброякісною гіпербілірубінемією, включаючи синдром Жильбера;
  • вірусний гепатит;
  • алкоголізму ;
  • Цукровому діабеті (для ліки у вигляді сиропу).

Також Парацетамол, за інструкцією, призначають з обережністю годуючим і вагітним жінкам, людям похилого віку та дітям до 3 місяців.

Спосіб застосування та дозування

Препарат рекомендується приймати через 1-2 години після прийому їжі, що покращує його терапевтичну дію. Парацетамол слід запивати великою кількістю рідини.

Разове дозування для дорослих і дітей старше 12 років становить 500 мг, за показаннями можливо її збільшення до максимальної — 1 г. Кратність застосування — до 4 разів на день.

Дітям Парацетамол зазвичай призначають (добове дозування):

  • До 7 кг (молодше 6 місяців) — по 350 мг;
  • До 10 кг (6 12 місяців) — по 500 мг;
  • До 15 кг (1-3 роки) — по 750 мг;
  • До 22 кг (3-6 років) — по 1 г;
  • До 30 кг (6-9 років) — по 1,5 г;
  • До 40 кг (9-12 років) — по 2 г.

Дозування і кратність застосування парацетамолу у вигляді суспензії, сиропу і розчину для прийому всередину лікар розраховує індивідуально виходячи з віку або ваги.

Ліки можна приймати як жарознижуючий засіб протягом 3 днів, як знеболювальну — до 5 днів. Більш тривале застосування препарату можливо тільки після консультації лікаря.

Ректально Парацетамол зазвичай призначають дорослим 1-4 рази на день по 500 мг (максимально на добу — 4 г).

Кратність застосування і дозування препарату у вигляді свічок для дітей визначається віком:

  • 12-15 років — 3-4 рази на день по 250-300 мг;
  • 8-12 років — 3 рази на день по 250-300 мг;
  • 6-8 років — 2-3 рази на день по 250-300 мг;
  • 4 6 років — 3-4 рази на день по 150 мг;
  • 2-4 годя — 2-3 рази на день по 150 мг;
  • 1-2 роки — 3-4 рази в день по 80 мг;
  • 6-12 місяців — 2-3 рази на день по 80 мг;
  • 3-6 місяців — 2 рази на день по 80 мг.

Побічні дії

Як правило, застосування парацетамолу до розвитку побічних дій призводить лише в окремих випадках. Найчастіше вони проявляються у вигляді алергічних реакцій: шкірної висипки, сверблячки, ангіоневротичногонабряку.

Також під час терапії можливий розвиток таких порушень кровотворення, як тромбоцитопенія, анемія і метгемоглобінемія.

При передозуванні Парацетамол, за інструкцією, в першу добу може викликати:

  • Блідість шкірних покривів;
  • Анорексію ;
  • Нудоту;
  • Порушення метаболізму глюкози;
  • Блювоту ;
  • Метаболічний ацидоз ;
  • абдомінальної біль.

Порушення функціонування печінки можуть виникати через 12-48 годин після передозування.

Після прийому парацетамолу в дуже високих дозах може розвиватися:

  • Панкреатит ;
  • Печінкова недостатність, що супроводжується прогресуючою енцефалопатією ;
  • Аритмія;
  • Гостра ниркова недостатність з тубулярним некрозом.

У дорослих гепатотоксический ефект зазвичай проявляється при прийомі понад 10 г парацетамолу.

Особливі вказівки

2,4% сироп Парацетамол У період лікування не рекомендується прийом етанолу, оскільки він може призвести до розвитку гострого панкреатиту. Ризик розвитку раку сечового міхура або нирок зростає при одночасному тривалому застосуванні високих доз парацетамолу з саліцилатами. Мієлотоксичність лікарські засоби підсилюють прояви гематотоксичності препарату.

Під час терапії слід враховувати, що Парацетамол знижує ефективність урикозуричних препаратів.

При тривалому лікуванні необхідно контролювати картину периферичної крові і стану печінки.

Аналоги

Аналогами парацетамолу є:

  • За активної речовини — Калпол, Далерон, Проходол, Еффералган, Стрімол, Апап, Еффералган, Панадол, Іфімол;
  • За механізмом дії — АнтіФлу, Падевікс, Новалгін, Простудокс, Максиколд, Каффетін, Колдфрі, Гевадал, Ранкоф, Солпадеїн, Флюколдекс, Триган-Д, Рініколд, Проходол, Доларен, Антигриппин, ГріппоФлю , Юніспаз, Но-спазму, Панадол, Флюстоп, Но-шпалгін, сарідон, Фервекс, АджіКОЛД.

Терміни та умови зберігання

Препарат в будь-яких лікарських формах відпускається без призначення лікаря. Термін придатності парацетамолу становить:

  • Супозиторії — 2 роки при температурі не вище 15 ° C;
  • Таблетки — 3 роки при температурі не вище 25 ° C;
  • сироп, розчин для прийому всередину і суспензія — 2 роки при температурі не вище 25 ° C.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *